14 серпня 2020 10:37
426 Переглядів

Як стати поганим театралом?

Матеріал створено у рамках інформаційної співпраці з проєктом Theatre.love

 

 

Купили квитки та запланували свій похід до театру? Команда Theatre.love розповідає, як стати таким театралом, щоб вас запам’ятали всі – і глядачі, і актори, і адміністративний персонал. 8 правил поганого театрала: 

 

Не забудьте запізнитися на виставу

 

Ви дууууже зайнята людина – пам’ятайте про це. Тому приходьте в зал після  3-го дзвінка і заважайте всім своєю присутністю. Адміністрація театру не хоче пускати до зали? Вривайтеся силою!

 

Театр і парфуми

 

Маєте стійкий різкий парфум? Настав його час, хай вся глядацька зала оцінить.

 

Речі підуть зі мною

 

А ви здаєте речі до гардеробу? Давайте на чистоту, ви самі то здаєте? Якщо можна запхати в сумку або просто сісти на пальто, нащо здавати і потім стояти в черзі? Та й раптом холодно буде, хоч вкритися зможете.

 

Мама каже, що я гарно співаю

 

Якщо у виставі грає пісня, яку ви добре знаєте, – співайте, не соромтеся! 

 

Хочете цукерку – з’їжте! 

 

Купувати цукерки в обгортці й розгортати їх дуже повільно, щоб насолоджуватися звуком до кінця другого акту. Дуже голодні, що цукерка не допоможе? Приходьте зі своїм – бутербродиком з ковбаскою та помідорками, наприклад. А якщо не встигнете доїсти в антракті, то не відмовляйте собі у задоволенні під час вистави. Просто інші глядачі голодні, тому й дивитимуться косо!

 

Самолікування театром НЕ шкодить здоров’ю

 

Лише деякі, кого мучить кашель, йдуть до лікаря. Більшість йде в театр. 

 

Герой, який є майже на кожній виставі, – людина з телефоном

 

Кладіть телефон у дальню кишеню, щоб, поки ви його шукаєте, всі дослухали мелодію до кінця. Думаєте, що заважатимете іншим глядачам? Та ні, якщо дивитися в телефон, то інших не видно. 

 

Не забудьте залишити поганий відгук

 

Ну і що, що вистава була хорошою? Хіба це має значення… Глядачі все одно не розбираються в мистецтві і аплодують постійно. Жах!

 

А взагалі сидіть вдома. Що ви в тих театрах не бачили. Все одно нічого путнього не ставлять у нас. Декорації жахливі, гра акторів, як у дитячому садочку, сценарій – дно.

Альона Ярушевська

 

Редакція Пусто та Theatre.love зазначає, що бути поганим театралом складно: потрібно повсякчас хворіти, щоб кашляти, готувати їжу на вистави і бути шалено зайнятим, щоб запізнюватися на них. Ми обираємо легкі шляхи і поводимося в театрі правильно, тихо й з повагою до мистецтва. Про те, де зараз у Києві можна побути поганими й хорошими театралами, розповідаємо у підбірці 6 сучасних київських постановок. І нехай поряд з вами сидять лише люди без телефонів.